BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Žoliavimo savaitė

Vasara toks nuostabus metas, kada viskas būna visai kitaip, daug labiau.. Tada nieko nesinori daryti kaip visada, pučia nauji vėjai.. Mūsų lizde kaip jau užpūtė vieną dieną, tai mes įkvėpę to gūsio ėmėm ir sugalvojom vasarai tikrą vasarišką programą, kuri yra visai kitokia, daug labesnė.. Ir jau ja gyvenam..

Tai prasidėjo ne taip jau ir seniai.. Greičiausiai praėjusį pirmadienį. Atidarę duris ir langus, pasakėme Žemei ačiū, ir išėjome stebėtis jos gėrybėmis. Daugiausia, ką galėtume palinkėti Jums, tai apsidairyti aplink save.. Pažvelgti aukštyn į gilų dangų, kad ir koks jis bebūtų, niekas tikriausiai nedrįs paprieštarauti, kad jis nuostabus, savaip stebuklingas, visada nuotaikingas, nešantis visiem mum žinią.. Pažvelgti žemyn į pasakiškai pražydusias pievas. Nėra kito laiko,kada jos būtų tokios spalvotos, tokios įvairios ir pasakiškos. Atmerkit savo akis jau šiandien, nes čia ir dabar pievose knibždėte knibžda margasparniai drugeliai, pluša bitės ir storapilvės kamanės, nektarą skanaują viskie visokiausi vabalai vabalėliai.. Čia verda toks gyvenimas, kurį pastebėti yra mums dovanota, bet net ir žinodami tai, dažniausiai pamirštam žvilgtelėti prošal. Taigi linkime pabusti iš įtempto miego ir įkvėpus gryno oro, pajusti kaip kalba gamta.

Na ir po tokios ilgos įžangos, trumpai apie programą. Taigi ši savaitė po Joninių mūsų lizde yra skirta žoliavimui. Žoliavimui visomis prasmėmis. Tai nuo vaistažolių surinkimo iki gėlių priskynimo džiovinimui (žiemos darbeliams), iki prieskonių skanavimo ir kvapų pajautimo. Tą mes ir darome šitomis dienomis. Ir tai nuostabu. Nukeliauti į pievą ar pievelę yra nuostabu. Ten verdanti gyvybė stebuklinga, reikia tik trupučio pastabumo ir atvirumo širdyje.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (0) »

  1. 1

    gandralizdis rašė,

    2011-06-30 @ 14:18

    Šiandien anksti kėlę išskubėjome į mišką ieškoti žemuogių. Nepaisant to, kad žemuogės jau seniai raudonuoja, mūsų kreštuose matyt nedaug tokių entuziastų ieškančių uogelių.. Užtat mes kiek daug radom.. O pusryčiai miške daug skanesni, daug labesni…

Komentarų RSS · TrackBack URI

Tavo komentaras: