BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Vasara

Mūsų sportus prisiminus

Vasarą jau į pabaigą, gandralizdžio komanda vis dar gaudo vėją laukuose. O kaip taip vėją gaudom, laiką linksmai lauke leidžiam, labai sunku grįžti į namus ir įsijungti kompą. Todėl tik dabar dalinamės prisiminimais apie sportinę mūsų savaitę. O buvo visko: gaudynių (nuo paprastų iki “aklų”), kamuolių ir įvairiausių estafečių. Turbūt geriau už žodžius čia papasakos vaizdai. Taigi, maloniai prašom pasižiūrėti ir idėjų pasigaudyti.

Tai ne reklama! Tai puikus būdas pašokuoti

Tai ne reklama! Tai puikus būdas pašokuoti

Kas nubėgs iki stulpelio su 44 dydžio šlepetėm? O gal geriau 39 dydžio guminiai batai?

Kas nubėgs iki stulpelio su 44 dydžio šlepetėm? O gal geriau 39 dydžio guminiai batai?

Buvo ir kamuolių...

Buvo ir kamuolių...

Visokiausių kamuolių

Visokiausių kamuolių

Tiesa, dar reikia paminėti, kad gaminomės mažučiukus kamuoliukus iš perlinių kruopų ir balionų. Deja, nuotraukyčių nebeliko, nes vaikai labai smagiai ir labai greit kamuoliukus išsinešiojo namo. Jei kam būtų įdomu, mielai papasakosim, kaip juos gaminti.

Tai tiek smagiausių prisiminimų apie mūsų sportus, kurie, tiesą sakant, buvo labiau linksmi nei sportiški. Bet į olimpiadą tikrai patektume  dėl pačios geriausios nuotaikos sportuojant, o juk tai ir yra svarbiausia.

Rodyk draugams

Komentarai (1) »

Kirpk ir klijuok! Arba darbelių savaitė

Visą šią savaitę su vaikais mankštinome pirštelius bandydami žirkles ir tepdami klijus. Taip, tepdami su ilgais teptukais, mėgindami pataikyti ten, kur reikia. Ne viskas iš pirmo sykio sekėsi. Kai kam žirklės labiau asocijuojasi su kojų nagelių nei su popieriaus karpymu. O klijai! Grynas vargas - PVA balti, jų gi beveik nesimato, ar įsivaizduojat, kaip sunku suprasti, kur jau užtepei, o kur dar ne? O jei draugas dar užšnekina, tai atsigręžęs į darbelį gali visai nebeprisimint, tepei čia, ar dar ne. Žodžiu, darbas ėjosi labai įdomiai.

Pirmadienį gaminome didžiulį plakatą, kuriuo norėjom visam pasauliui pranešti, kad tapome Viešąja Įstaiga “Gandrų lizdas”. Deja, pasaulis mūsų džiaugsmą išgirdo paprastuoju, t.y. šnekamuoju būdu, nes į pavakarę užkilęs vėjas pasikėsino sudraskyti plakatą į skutelius.

Kitas tris dienas skyrėme klijuoti “pievai”. Vaikai iš popieriaus dovanoms vynioti kirpo gėles (auklėtojos taip pat), kam gavosi, kam nelabai, bet bandė visi iki vieno. Kai kuriems tas gėles labai patiko sukarpyti į mažiausias skiauteles. Ir tai yra labai gerai - ypatingas smulkiosios motorikos lavinimas. Taigi, iškirptas gėlės klijavom ant didelio popieriaus ir dabar mūsų puikus darbas puošia naujojo (!) lauko namelio vidinę sieną.

Na o šiandien pasigaminom labai simpatiškas gėlytes, skirtas klijuoti ant lango (tarsi žaisliniai vitražai). Begaminat kilo daug smagių pasiplepėjimų apie lygintuvus ir lyginimą.

Gėlytės gaminimo būdas man pačiai buvo labai naujoviškas. Papasakosiu ir jums. Jums reikės:

- Popieriaus gėlytei. Mes naudojome plonytį, iš vienos pusės slidų. bet dabar turbūt mėginčiau paprastą, o gal net kelis sluoksnius servetėlių.

-  Vaškinių (nebūtinai tikro vaško) kreidelių galiukų, kuriais niekas nebepiešia.

- Kepimo popieriaus (aš naudojau kepimo maišą sukarpytą, tokį iš polietileno, bet daugiau to nedaryčiau).

- Paprasto balto popieriaus pasidėti gėlėlei.

- Lygintuvo.

Eiga:

Kreideles susmulkinam kuo įmanoma smulkiau (aš su peiliuku pjausčiau). Ant balto popieriaus lapo dedam gėlelę, ją ne per gausiai barstom kreidučių trupinėliais. Tuomet darom “sumuštinį”: patiesalas lyginimui - kepimo popierius (kad vašku neišteptume) - baltas lapas su apibarstyta gėlele - kepimo popierius (kadangi šitoj vietoj dėjau plevelę, ant viršaus dar buvo keli lapai paprasto popieriaus, nes lygintuvas norėjo pridegint plevelę. Tikiuosi, naudojant kepimo popierių, paprastų lapų nebeprireiktų ir neturėtų nukentėti nei lygintuvas, nei darbelis). Dėmesio - kepimo popierius turi būti gerokai didesnis už gėlelę, nes vaškas sušilęs mėgsta išbėgti. Tada palyginam vos šiltu lygintuvu, viskas išsilydo ir būna labai gražu. Pasipuoškim namelius!

Rodyk draugams

Komentarai (1) »

Atsargos žiemai

Atrodo vasara dar tik prasidėjo ir dar nespėjome pasidžiaugti jos gėrybėmis, o čia jau iš paskos slankioja mintys apie žiemą. Neužtenka džiaugtis, graužti agurkus ir morkas, valgyti braškes iki paraudonavimo.. Reikia pasiruošti žiemai!!!

Tą mes ir padarėme vieną gražią vasaros dieną. Viskas įvyko ne taip jau ir seniai.. Turbūt praėjusį trečiadienį. Anksti anksti ryte nusipirkome turgelyje daug daug braškių, apsivalgėm kiek tilpo į pilvus, o tada ėmėmės darbo.

Labai skanus šitas darbas mums pasirodė. Išlukštenę uogas, prisivirėm daug daug pačios skaniausios uogienės ir dabar jau žiema mums ne tokia baisi :) . Pabandykit, pamatysit!

Rodyk draugams

Komentarai (0) »

Piešti lauke daug smagiau

Vasarą visai nesinori sėdėti užsidarius kambaryje, kur esi toks mažas ir priklausomas nuo laiko, erdvės.. Bent jau aš asmeniškai labiausiai noriu būti ten, kur atklysta kiekvienas saulės spindulėlis, o ką daryti, kai langai į vakarus, o dabar 11 valanda? Arba atvirkščiai?! Gal kitiems ir labiau pasisekė, bet aš labai dažnai jaučiu mane persekiojančius Merfio dėsnius. Lyg tyčia. Ir nieko negali pakeisti… Užtat bent jau kas liečia saulę, gryną orą ir t.t.t.t.t.t. mes nusprendėm jau seniai: nėra ko kirmyti tose uždarose patalpose, dar spėsim tą padaryti, o dabar visu greičiu į lauką. Su viskuo.. Ten viskas daug geriau, daug labiau.. Jeigu ko pritrūkstam būtinai išsinešam į lauką. Piešti daug smagiau ant plytelių, negu ant stalo. O kaip manot jūs?

Rodyk draugams

Komentarai (0) »

Žoliavimo savaitė

Vasara toks nuostabus metas, kada viskas būna visai kitaip, daug labiau.. Tada nieko nesinori daryti kaip visada, pučia nauji vėjai.. Mūsų lizde kaip jau užpūtė vieną dieną, tai mes įkvėpę to gūsio ėmėm ir sugalvojom vasarai tikrą vasarišką programą, kuri yra visai kitokia, daug labesnė.. Ir jau ja gyvenam..

Tai prasidėjo ne taip jau ir seniai.. Greičiausiai praėjusį pirmadienį. Atidarę duris ir langus, pasakėme Žemei ačiū, ir išėjome stebėtis jos gėrybėmis. Daugiausia, ką galėtume palinkėti Jums, tai apsidairyti aplink save.. Pažvelgti aukštyn į gilų dangų, kad ir koks jis bebūtų, niekas tikriausiai nedrįs paprieštarauti, kad jis nuostabus, savaip stebuklingas, visada nuotaikingas, nešantis visiem mum žinią.. Pažvelgti žemyn į pasakiškai pražydusias pievas. Nėra kito laiko,kada jos būtų tokios spalvotos, tokios įvairios ir pasakiškos. Atmerkit savo akis jau šiandien, nes čia ir dabar pievose knibždėte knibžda margasparniai drugeliai, pluša bitės ir storapilvės kamanės, nektarą skanaują viskie visokiausi vabalai vabalėliai.. Čia verda toks gyvenimas, kurį pastebėti yra mums dovanota, bet net ir žinodami tai, dažniausiai pamirštam žvilgtelėti prošal. Taigi linkime pabusti iš įtempto miego ir įkvėpus gryno oro, pajusti kaip kalba gamta.

Na ir po tokios ilgos įžangos, trumpai apie programą. Taigi ši savaitė po Joninių mūsų lizde yra skirta žoliavimui. Žoliavimui visomis prasmėmis. Tai nuo vaistažolių surinkimo iki gėlių priskynimo džiovinimui (žiemos darbeliams), iki prieskonių skanavimo ir kvapų pajautimo. Tą mes ir darome šitomis dienomis. Ir tai nuostabu. Nukeliauti į pievą ar pievelę yra nuostabu. Ten verdanti gyvybė stebuklinga, reikia tik trupučio pastabumo ir atvirumo širdyje.

Rodyk draugams

Komentarai (1) »