BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Archyvas: Šventės

Trys Karaliai

Trys Karaliai

Šituos namuos tik baltos pūgos siaučia,
Vivaldį groja pušys naktimis,
Sidabro vėrinį iš sniego audžia,
Bučiuoja lūpas, skruostus ir akis…

Per sniegą brenda trys Rytų karaliai
Su auksu, mira, smilkalais brangiais.
Tyli žvaigždė jiems uoliai rodo kelią.
Dangus nusėtas žiburiais smulkiais.

Džiugus ir nekasdienis jų laukimas,
O dar džiugesnė angelų giesmė!
Iš ten ir mes ramybę, meilę imam,
Nes ten jau gimus mūs dienų prasmė.

http://www.zaliazole.lt/viewstory/sid/29788/

Trijų karalių dienai pasiskolinome šį eilėraštį. Deja nežinau autorės pavardės, bet jei kam įdomu pažiūrėkit žemiau esančioj nuorodoj ir išsiaiškinkit. Eilėraštis turi labai gerą ritmą, mano supratimu tinkantį vaikams, ir jį galima apvilkti kūno judesiais.  Dėl to jis puikiai tiko ir suteikė spalvą mūsų šventei.

Vaikai Trijų karalių šventei pradėjo ruoštis dieną prieš tai. Susėdę į ratą papasakojom jiems, kad kitą dieną baigiasi šventinis laikotarpis, kad jau metas nupuošti eglutę. Taip pat pasakėme, kad rytoj mes švęsime Trijų karalių (išminčių) dieną, ir kad turime paruošti dovanėles, kurias kitą dieną išnešiosim ir padovanosim, kaimynams, draugams, pakeleiviams ir šeip geriems žmonėms. Ta proga susiruošėme kepti imbierinius sausainius su medumi. (Receptą radau čia http://www.sonatinos-receptai.lt/2007/12/imbieriniai-sausainiai-su-medumi.html ). Labai patiko vaikams gamybos procesas, viską išuostėm, ką buvo galima išragavom, visi buvo įdarbinti - sėmė miltus, sijojo, matavo kitus produktus, maišė, minkė pasikeisdami. Tikrai buvo labai smagu. Po pietų miegelio kepėme. Turiu pasakyti, kad berniukams maisto ruoša labai patinka. Trijų karalių rytą susiruošėme dovanelės pakuoti. Tai atlikę išsirengėme į žygį, aišku prieš tai užsidėjome karūnas, pašipuošėm. Oras deja mums nebuvo palankus, žvarbus vėjas ir šaltukas, bet mes įveikėme visas negandas ir aplankę keletą namų, pavaišinę pora sutiktų žmonių grįžome namo.

Rodyk draugams

Komentarai (1) »

Gimtadienio dainelė

Prieš pora dienų mūsų lizde skambėjo muzika ir visur tvyrojo šventinė nuotaika. O kodėl? Nes šventėme vienos labai labai šaunios mergytės trejų  metukų gimtadienį. Labai labai norėjome sudainuoti ta proga gimtadienio dainelę.. Tik kažkodėl nėra labai lengva surasti smagią dainelę, kurią patiktų dainuoti dvimečiams ir trimečiams, o įprastinė “Su gimimo diena”, jau kažkaip ir pačioms nesidainuoja.. Galų gale atradome. Ir norime pasidalinti. Mums ji laaaaabai patiko, vaikams irgi ir nesunku išmokti. Bet prieš tai reikėjo šiek tiek pasiruošti, t.y. pasidaryti štai tokias “kepurėles - trimitus“. Galima ir be jų, bet vaikams tai suteikė daug džiaugsmo, o be to vaikams daug smagiau mokintis dainuoti, kai yra kažkoks naujas atributas.. Taigi mūsų kepurėlės:

Tokias kepurėles - trimitus labai lengva pasigaminti.

Priemonės:

- baltas kartonas,

- lėkštė apskritimui apibrėžti,

- žirklės,

- spalvoti pieštukai ar kreidelės,

- lipni juosta,

- skylamušis,

- guma.

Eiga:

Pirmiausiai nupiešiame apskritimą, jį iškerpame ir perkerpam pusiau (gauname pagrindą dviems kepurytėms). Tada vaikams duodame užduotį jas išpaišyti taip kaip jie nori. Svarbiausia čia yra tai, kad būtent tas pats vaikas viską piešia ir spalvina, netgi jei mums dideliems labai norisi “pagražinti” pagal save, nepasiduodam ir spalvinam geriau savo kepurytę, taip kaip mums gražu. Kai jau viskas, kas reikia nuspalvinta ir nupiešta, suklijuojame ir apačioje šonuose išmušame skylutes gumai. Pririšame. Galų gale mums dar trūksta šio to, kad suteikti kepurėlei ir “trimito” požymių. Taigi imame žirkles ir nukerpam viršūnę, nelabai daug. Apklijuojam ją lipnia juosta, kad tuo momentu, kai vaikai trimituos, mūsų kepurėlės išliktų tokios pat gražios. Beliko užsidėti ir padainuoti.

Štai jums ir dainelė:

Trimitas atskuba čionai.

Trū - tū tū - tū tū - tū!

Kad tu gyventumei linksmai,

Pagrosiu iš natų.

Gimtadienio sulaukusiam

Trū - tū tū - tū tū - tū!

Gimtadienio sulaukusiam

Dainelė iš natų.

Meškiukas atšlepsi staiga:

Linkiu daug juoko tau!

O kad nesirgtumei sloga,

Per nosį pabraukau. (Čia visai nepakenktų koks meškiukas pirštinė, arba šiaip koks meškiukas.)

Gimtadienio sulaukusiam

Mes linkim juoko tau!

Gimtadienio sulaukusiam

Per nosį pabraukau.

Na mums pirmam kartui ir užteko, bet yra ir tęsinys (truputį juokingokas)

Sumuštiniu aš vadinuos:

Yra dešros many.

Tau dešrą noriu dovanot-

Dešra labai skani.

Gimtadienio sulaukusiam

Dešra bus dovanų.

Gimtadienio sulaukusiam

Dešra labai skanu.

Mes atžygiuojame visi

Ir linkime užaugt,

Ir su mumis darželyje

Gražiai gražiai draugaut.

Gimtadienio sulaukusiam

Mes linkime užaugt,

Gimtadienio sulaukusiam

Gražiai gražiai draugaut.

Štai taip.. Mes aišku turime ir melodiją, bet nežianau, kaip jums ją perduoti.. Jei kam labai reikės rašykit pasistengsim ką nors sugalvoti.

P.S. Dainelę nurašėme nuo knygelės “Žaidimų skrynelė”, Giunteris Zalmanas, “Vyturys” 1988

Rodyk draugams

Komentarai (1) »