BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Kirpk ir klijuok! Arba darbelių savaitė

Visą šią savaitę su vaikais mankštinome pirštelius bandydami žirkles ir tepdami klijus. Taip, tepdami su ilgais teptukais, mėgindami pataikyti ten, kur reikia. Ne viskas iš pirmo sykio sekėsi. Kai kam žirklės labiau asocijuojasi su kojų nagelių nei su popieriaus karpymu. O klijai! Grynas vargas - PVA balti, jų gi beveik nesimato, ar įsivaizduojat, kaip sunku suprasti, kur jau užtepei, o kur dar ne? O jei draugas dar užšnekina, tai atsigręžęs į darbelį gali visai nebeprisimint, tepei čia, ar dar ne. Žodžiu, darbas ėjosi labai įdomiai.

Pirmadienį gaminome didžiulį plakatą, kuriuo norėjom visam pasauliui pranešti, kad tapome Viešąja Įstaiga “Gandrų lizdas”. Deja, pasaulis mūsų džiaugsmą išgirdo paprastuoju, t.y. šnekamuoju būdu, nes į pavakarę užkilęs vėjas pasikėsino sudraskyti plakatą į skutelius.

Kitas tris dienas skyrėme klijuoti “pievai”. Vaikai iš popieriaus dovanoms vynioti kirpo gėles (auklėtojos taip pat), kam gavosi, kam nelabai, bet bandė visi iki vieno. Kai kuriems tas gėles labai patiko sukarpyti į mažiausias skiauteles. Ir tai yra labai gerai - ypatingas smulkiosios motorikos lavinimas. Taigi, iškirptas gėlės klijavom ant didelio popieriaus ir dabar mūsų puikus darbas puošia naujojo (!) lauko namelio vidinę sieną.

Na o šiandien pasigaminom labai simpatiškas gėlytes, skirtas klijuoti ant lango (tarsi žaisliniai vitražai). Begaminat kilo daug smagių pasiplepėjimų apie lygintuvus ir lyginimą.

Gėlytės gaminimo būdas man pačiai buvo labai naujoviškas. Papasakosiu ir jums. Jums reikės:

- Popieriaus gėlytei. Mes naudojome plonytį, iš vienos pusės slidų. bet dabar turbūt mėginčiau paprastą, o gal net kelis sluoksnius servetėlių.

-  Vaškinių (nebūtinai tikro vaško) kreidelių galiukų, kuriais niekas nebepiešia.

- Kepimo popieriaus (aš naudojau kepimo maišą sukarpytą, tokį iš polietileno, bet daugiau to nedaryčiau).

- Paprasto balto popieriaus pasidėti gėlėlei.

- Lygintuvo.

Eiga:

Kreideles susmulkinam kuo įmanoma smulkiau (aš su peiliuku pjausčiau). Ant balto popieriaus lapo dedam gėlelę, ją ne per gausiai barstom kreidučių trupinėliais. Tuomet darom “sumuštinį”: patiesalas lyginimui - kepimo popierius (kad vašku neišteptume) - baltas lapas su apibarstyta gėlele - kepimo popierius (kadangi šitoj vietoj dėjau plevelę, ant viršaus dar buvo keli lapai paprasto popieriaus, nes lygintuvas norėjo pridegint plevelę. Tikiuosi, naudojant kepimo popierių, paprastų lapų nebeprireiktų ir neturėtų nukentėti nei lygintuvas, nei darbelis). Dėmesio - kepimo popierius turi būti gerokai didesnis už gėlelę, nes vaškas sušilęs mėgsta išbėgti. Tada palyginam vos šiltu lygintuvu, viskas išsilydo ir būna labai gražu. Pasipuoškim namelius!

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (0) »

  1. 1

    pirmojiwi rašė,

    2011-07-15 @ 15:50

    Laibai įdomus būdas daryti vitražines gėlytes. Būtų smagu išmėginti :)

Komentarų RSS · TrackBack URI

Tavo komentaras: